Jak prodat nemovitost

Návod jak dobře a bezpečně prodat Vaši nemovitost

Víte, že v západní Evropě a v zámoří se až 90% všech prodejů nemovitostí realizuje prostřednictvím realitní kanceláře? V některých zemích dokonce zákon přikazuje prodej nemovitosti realizovat přes autorizovanou realitní kancelář.
U nás v ČR, naštěstí, stále platí možnost svobodného rozhodnutí, jestli si chcete nemovitost prodat sami nebo to svěříte někomu jinému.
Důvodů pro jednotlivá rozhodnutí může být mnoho. Například chce majitel ušetřit za platbu provize  realitní kanceláři, nebo má sám dostatek zkušeností z prodeje jeho předešlých nemovitostí, nebo si prodej řídí sám a na smlouvy a právní záležitosti spojené s převodem má vlastního advokáta.
Někdo jiný je ale v opačné pozici. Prodej nemovitosti pro něj znamená velký stres, nezná postup jak při prodeji postupovat a co je potřeba vše zařídit, aby prodej proběhl úspěšně a bezpečně, včetně získání očekávaného finančního obnosu.

Připravili jsme řešení pro obě skupiny majitelů a to včetně informace o obvyklých cenách za úkony, které jsou s prodejem nemovitosti spojeny :-)

 

klikni pro PRODEJ BEZ REALITKY

 

klikni pro PRODEJ S REALITKOU


 

 

Chcete si prodej zrealizovat sami? Máme pro Vás detailní přehled jak postupovat.

 

Nemovitost připravte na prodej

Nemovitost nafoťte nebo natočte působivé video

Připravte si text pro inzerci

Nastavte správně prodejní cenu

Začněte s inzercí

Naplánujte si čas prohlídek

Máte zájemce ochotného zaplatit Vámi požadovanou cenu? Hurá. Jste už skoro ve třetině celého procesu prodeje.

Příprava smluv a zajištění všech potřebných právních záležitostí, které jsou zákonem vyžadované a souvisejí s převodem nemovitosti na nového vlastníka

Tak tato pasáž je tak obsáhlá, že by vydala na samostatnou knihu a už nyní je tento návod až až dlouhý. Stručně řečeno, pokud jste laik, najděte si zkušeného právníka, který pro Vás vše zařídí. Bude Vás to stát peníze, ale věřte, že se Vám to vyplatí. Raději zaplaťte 10tis Kč advokátovi, než abyste přišli o milióny. Pokud máte vlastní staré smlouvy z doby před rokem 2012, kdy byl vydán nový Občanský zákoník, tak takovéto staré smlouvy už neplatí. Nových vzorů smluv je zdarma na internetu také mnoho, ale žádná nebude přesně pasovat na Váš případ. Upozorňuji Vás, že každá malá chybička se trestá, a to tím, že prodej může někdo v budoucnu zpochybnit a chtít po Vás peníze nazpět, nebo Vám vše zastaví Katastrální úřad, byť pro formální chyby v textu smluv nebo číslování parcel, nebo pro špatně vyplněný návrh na vklad do katastru nemovitostí. Tedy ještě jednou, nešetřete a jděte ke zkušenému právníkovi.
Příprava všech potřebných dokumentů je dnes tak náročná na znění a splnění všech zákonných podmínek, že se stává, že i méně zkušený právník něco opomene a převod nemovitosti se minimálně prodlouží o několik týdnů. Dnes už snad také všechny solidní realitní kanceláře využívají služeb vlastních právníků nebo externích advokátních kanceláří - zavolejte nebo napište, vše Vám rádi vysvětlíme.

Máte smlouvy? Dvakrát hurá, už jste v polovině, tedy co se potřebného času na dokončení prodeje týká.

Peníze, tedy kupní cena je v bezpečí

Katastrální úřad

Pokud je kupní cena uhrazena do notářské či advokátní úschovy, je tu čas, na který jste netrpělivě čekali, tedy výplata peněz na Váš učet

Předání nemovitosti

Převod smluv na odběr energií a další

Daně

 

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme za pozornost a doufáme, že Vám návod, jak prodat nemovitost, pomohl.

 

 

 

NAŠE SLUŽBY ZDARMA… A PRO VŠECHNY!!!


Pro ty z Vás, kteří si na prodej nemovitosti, bytu, domu, pozemku, komerční nemovitosti a ostatních netroufnou, nebo na to prostě nemají čas, nebo máte s prodejem nemilé zkušenosti, či potřebujete prodat nemovitost v exekuci či s jinou právní vadou (věcné břemeno, zástavní právo, předkupní právo, problémy se splácením hypotéky atd.), tak pro Vás máme nabídku nezávazné konzultace s realitním specialistou naší kanceláře Garden City Reality, který Vám rád a ZDARMA poradí jak dále postupovat a v případě zájmu Vám pomůže nemovitost prodat rychle, bezpečně a za maximální možnou tržní cenu. Všechny záležitosti spojené s inzercí, odhadem prodejní ceny, s převodem nemovitosti a všechny potřebné smlouvy a právní služby Vám naše kancelář poskytnem ZDARMA!  A v některých případech Vám ještě vyplatíme odměnu za důvěru do nás vloženou a to ve výší minimálně 10.000,-Kč.

Jak je to možné?

Naši odměnu tvoří marže, tedy přirážka k ceně, za kterou Vaši nemovitost prodáme. Tato přirážka se pohybuje od 50tis. Kč výše a zpravidla se rovná 3 až 5% z prodejní ceny. Její výše je závislá na prodejní ceně, umístění nemovitosti, složitosti prodeje (například v případě nutnosti odstranění právních vad atd.).

V případě dohody a podepsání smlouvy s naší kanceláří (smlouva na dobu určitou 2 až 3 měsíce) tedy nic neplatíte a to ani v případě, kdyby se nám po dobu platnosti smlouvy nepodařilo najít vhodného zájemce. Provizi, ve výši marže, tedy inkasujeme až po nalezení vhodného kupce a až po dokončení celého procesu prodeje Vaší nemovitosti.

V případě potřeby jsme tu pro Vás. Napište nám nebo zavolejte na +420 603 159 766. Na SMS i email Vám odpovíme během několika hodin.

Za Garden City Reality Vás zdraví,

Michal Korpoš
Váš realitní specialista
 
 

Kontakt

Máte zájem o naše služby, nebo jen potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás!
Pošlete nám email a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Garden City Reality
Kancelář: Václavské nám. 794/38, II. schodiště, 110 00 Praha 1
Sídlo: Mattioliho 3274/3, 106 00 Praha 10
Tel.: +420 603 159 766
michal.korpos@gardencity.cz

Najdete nás i na sociálních sítích: