Jak prodat nemovitost? zn. “BEZ REALITKY”

Návod jak dobře a bezpečně prodat Vaši nemovitost

Víte, že v západní Evropě a v zámoří se až 90% všech prodejů nemovitostí realizuje prostřednictvím realitní kanceláře? V některých zemích dokonce zákon přikazuje prodej nemovitosti realizovat přes autorizovanou realitní kancelář.
U nás v ČR, naštěstí, stále platí možnost svobodného rozhodnutí, jestli si chcete nemovitost prodat sami nebo to svěříte někomu jinému.
Důvodů pro jednotlivá rozhodnutí může být mnoho. Například chce majitel ušetřit za platbu provize  realitní kanceláři, nebo má sám dostatek zkušeností z prodeje jeho předešlých nemovitostí, nebo si prodej řídí sám a na smlouvy a právní záležitosti spojené s převodem má vlastního advokáta.
Někdo jiný je ale v opačné pozici. Prodej nemovitosti pro něj znamená velký stres, nezná postup jak při prodeji postupovat a co je potřeba vše zařídit, aby prodej proběhl úspěšně a bezpečně, včetně získání očekávaného finančního obnosu.

 

 

Zde jsme připravili řešení pro obě skupiny majitelů.

...... a to včetně informace o obvyklých cenách za úkony, které jsou s prodejem nemovitosti spojeny :-)

Pokud potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám nebo zavolejte na +420 603 159 766. Na SMS i email Vám odpovíme během několika hodin.

 

 


CO JE TO “BYT ČI DŮM ALL INCLUSIVE“? JEDNÁ SE O NOVOU SLUŽBU PRO KLIENTY GARDEN CITY REALITY.

Z důvodu aktuálního nedostatku zajímavých nemovitostí na trhu a pro ty, kteří již dlouho a bez úspěchu vhodnou nemovitost hledají, či nemají na hledání čas, nevyznají se v procesu koupě nemovitosti nebo mají s koupí či poptáváním nemovitosti špatnou zkušenost, nabízíme službu

"Byt či dům all inclusive".

Služba spočívá ve vyhledání nemovitosti k bydlení nebo jako investici a to dle zadání klienta. Klient v takovém případě přesně specifikuje požadovaný typ nemovitosti, preferovanou formu financování a my takovouto nemovitost pro klienta najdeme a pomůžeme mu se všemi formalitami.

 

Příklad

Klient nás navštíví a zadá objednávku na:

My pro klienta vytipujeme nemovitosti podle této specifikace, zajistíme prohlídky a klienta na prohlídky doprovodíme. Takto postupujeme do doby než si klient některý z bytů vybere. Následně pro klienta zajistíme možnost vhodného financování a pojištění nemovitosti. Naše smluvní advokátní kancelář, Milner, Stehlík, Zapotil a spol. prověří vybranou nemovitost, aby zjistila, jestli není nemovitost zatížena právní vadou (exekuce, věcné břemeno, chybné údaje v katastru nemovitostí atd.), stejně tak provede, s Vaší součinností, kontrolu smluvní dokumentace (rezervační smlouva, kupní smlouva, úvěrová smlouva, návrh na vklad). U všech jednání s třetí stranou jsme na přání klienta osobně k dispozici. Po provedení vkladu, pokud je klient plátcem daně z nabytí nemovitosti, pro klienta vypracujeme příslušné daňové přiznání.

Tuto službu poskytujeme klientovi po předem stanovenou dobu, např. na 3 měsíce. Pokud si klient z nabízených nemovitostí žádnou nevybere, pak naší realitní kanceláři Garden City Reality nic neplatí. Pokud se nám podaří vhodnou nemovitost pro klienta nelézt, pak nám uhradí zpravidla 1% z kupní ceny nemovitosti + zákonné DPH.

Samozřejmě je možné rozsah služeb dále rozšířit, např. o vypracování kompletní smluvní dokumentace, odhad nemovitosti, stěhování z/do nemovitosti, návrh a realizace interiérů, pronájem zakoupené nemovitosti a mnoho dalších.

Pokud Vás služba "Byt či dům all inclusive" zaujala, případně, pokud potřebujete poradit ohledně bezpečného nákupu či prodeje nemovitosti, budu rád, když se na mě a naši kancelář Garden City Reality obrátíte.

Zdraví Vás,
Michal Korpoš 
majitel Garden City Reality

 

 

Proč je Home staging důležitý?

Protože nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem!

Nechte svůj dům vyniknout

Když začínáte prodávat Váš dům na dnešním trhu s nemovitostmi, je více než kdy jindy důležité přijít s nějakou zásadní konkurenční výhodou oproti jiným nemovitostem na trhu. Hlavně v období, kdy nabídka převyšuje poptávku, je naprostou nutností upravit nemovitost tak, aby se rychle prodala a Vy jste získali co nejvíce peněz. Statistiky dokazují, že tzv.“ ležáci“, což jsou nemovitosti, které po dlouhou dobu zůstávají v nabídkách realitních kanceláří bez většího zajmu kupujících, najdou svého kupce po 12 a více měsících za cenu až o 24% nižší než kdybyste nemovitost prodali během prvních 3 měsíců. A právě dobře provedený Home staging pomůže Vaši nemovitost prodat rychleji a za více peněz než ostatní nemovitosti.

Jednoduché přirovnání

Pokud chcete prodat svůj dům v co nejkratším možném čase a za co nejvíce peněz, měli byste svůj domov vyladit tak, jak byste připravili Váš ojetý automobil k prodeji.


Také nepřivezete automobil do autobazaru špinavý, plný zbytku jídla, s propadlou technickou, píchlým kolem a to vše s vidinou tučného zisku.

Které z těchto dvou automobilů byste spíše koupili za 1 mil. Kč?
1.

nebo

2.

Já beru číslo 1!

Chcete pravidelně dostávat zajímavé a hodnotné informace ze světa realitního trhu? Pak sledujte náš facebookový profil nebo využijte náš kontaktní formulář a pošlete nám svůj email.

Co je to Home staging? Mimo jiné i dobrá investice!

Home staging [čti houm stejdžing] je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet. Dá se to pojmenovat i tak, že je potřeba nemovitost odosobnit. To, co je pro Vás tak moc krásné a máte k tomu osobní vztah, může být pro někoho zcela zásadním rušivým elementem a překážkou pro zakoupení nemovitosti.

Například investice ve výši několika tisíc korun za vymalování, úklid, přestavění nábytku a doplnění interiérových doplňků Vám, kromě poutavých fotografií pro inzerci nemovitosti, pomůže byt prodat rychleji a za více peněz.

Home staging vznikl jako samostatný obor v USA koncem 70. let 20. století. Postupně se rozšířil a stal se velmi populární v USA i v zemích západní Evropy (Velká Británie, Španělsko apod.).

Garden City Reality může být i Váš realitní specialista a poradce, který pomůže prodat Vaši nemovitost s využitím metody Home stagingu.

Více o Home stagingu spolu s několika užitečnými informacemi Vám v pokračování přinese náš Realitní rádce.

Chcete pravidelně dostávat zajímavé a hodnotné informace ze světa realitního trhu? Pak sledujte náš facebookový profil nebo využijte náš kontaktní formulář a pošlete nám svůj email.

Kontakt

Máte zájem o naše služby, nebo jen potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás!
Pošlete nám email a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Garden City Reality
Kancelář: Václavské nám. 794/38, II. schodiště, 110 00 Praha 1
Sídlo: Mattioliho 3274/3, 106 00 Praha 10
Tel.: +420 603 159 766
michal.korpos@gardencity.cz

Najdete nás i na sociálních sítích: