Co je to Home staging? Mimo jiné i dobrá investice!

Home staging [čti houm stejdžing] je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet. Dá se to pojmenovat i tak, že je potřeba nemovitost odosobnit. To, co je pro Vás tak moc krásné a máte k tomu osobní vztah, může být pro někoho zcela zásadním rušivým elementem a překážkou pro zakoupení nemovitosti.

Například investice ve výši několika tisíc korun za vymalování, úklid, přestavění nábytku a doplnění interiérových doplňků Vám, kromě poutavých fotografií pro inzerci nemovitosti, pomůže byt prodat rychleji a za více peněz.

Home staging vznikl jako samostatný obor v USA koncem 70. let 20. století. Postupně se rozšířil a stal se velmi populární v USA i v zemích západní Evropy (Velká Británie, Španělsko apod.).

Garden City Reality může být i Váš realitní specialista a poradce, který pomůže prodat Vaši nemovitost s využitím metody Home stagingu.

Více o Home stagingu spolu s několika užitečnými informacemi Vám v pokračování přinese náš Realitní rádce.

Chcete pravidelně dostávat zajímavé a hodnotné informace ze světa realitního trhu? Pak sledujte náš facebookový profil nebo využijte náš kontaktní formulář a pošlete nám svůj email.

Kontakt

Máte zájem o naše služby, nebo jen potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás!
Pošlete nám email a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Garden City Reality
Kancelář: Václavské nám. 794/38, II. schodiště, 110 00 Praha 1
Sídlo: Mattioliho 3274/3, 106 00 Praha 10
Tel.: +420 603 159 766
michal.korpos@gardencity.cz

Najdete nás i na sociálních sítích: